Konum - SVETİ VLAS

SVETİ VLAS – Güzellik ve huzur vahası​.

Sveti Vlas Karadeniz kıyısında yer alan genç çağdaş şehirdir. Bulgaristan’ın Karadeniz sahilinde bulunan en ünlü tatil merkezi olan Slanchev Bryag’dan sadece 5 kilometre, antik Nesebar şehrinden sadece 12 kilometre ve uluslararası Burgaz Havaalanından 40 kilometre uzaklıktadır. Bu bölgeye özgü emsalsiz iklim koşulları sayesinde çok sayıda Avrupalı buraları yılın her döneminde ziyaret etmekte ve deniz kıyısında yaşamanın tadını çıkarmaktadırlar. Şehrin güneyinde sıcak deniz, kuzeyinde ise şehri rüzgârlardan ve elverişsiz hava koşullarından koruyan Balkan Dağları’nın tepeleri bulunuyor. Tüm bu özellikler eşsiz doğa koşulları oluşturmakta ve deniz manzarası, dağ ve antik Nesebar şehrinin tadını çıkarma olanağı sunmaktadır. Sveti Vlas’ta orman ve deniz havasının emsalsiz karışımı, yumuşak iklim, yılın 300 gününde güneşin yüzünü göstermesi solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde yardımcı olmakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Yüksek temizlik göstergeleri, mükemmel koşullar ve sunulan hizmetlerin kalitesi için Sveti Vlas plajı Avrupa Çevre ve Su Komisyonu tarafından verilen “Mavi Bayrak” ödülüne her yıl laik görülmektedir.

Şehirde kendisine ait birkaç kilometre uzunluğunda plaj şeridi mevcut olmakla birlikte Bulgaristan’ın en popüler yat limanı da burada bulunmaktadır. Deniz tatilinizin tadını yatla dolaşarak çıkarabilir, akşamları şehrin eşsiz sahili boyunca gezi yapabilir, konuksever bar ve restoranlardan birinde zaman geçirebilir, karşınızdaki mükemmel deniz manzarasını seyredebilirsiniz.

Bu küçük ve sevimli şehirde, iyilikleri, güler yüzlülükleri ve konukseverlikleri ile tanınan 3.000’in biraz üzerinde yerlisi yaşamaktadır.

Sveti Vlas’a bekleriz. Yoğun günlük yaşamdan uzak unutmayacağınız bir tatilin zevkini tadın ve burayı ikinci eviniz haline getiriniz.

ENJOY THIS VIDEO OF SVETI VLAS, BULGARIA FROM A BIRD's EYE VIEW (by Cristian Moral):