Konum - SLANCHEV BRYAG

SLANCHEV BRYAG - GÜNEŞ, DENİZ, PLAJ 

Slanchev Bryag tatil merkezi – 55 yılı aşkın süre önce açılan Avrupa’nın en prestijli tatil merkezlerindendir. Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında bulunan en büyük ve 12 kilometresiyle en uzun plajın kenarında, Balkan Dağının eteklerinde yer almaktadır.

Slanchev Bryag tatil merkezi büyük şehirlerden uzak Nesebar Körfezi boyunca tesis edilmiş olup, deniz boyunda yaşanacak ve tatil yapılacak güzide bir mekândır. Uluslararası Burgaz Havaalanından sadece 36 kilometre ve antik Nesebar şehrinden sadece 6 kilometre uzaklıktadır. Slanchev Bryag tatil merkezinde plaj şeridinin uzunluğu 12 kilometredir, ufak altın sarısı renktedir ve Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında eşi benzeri olmayan yerlerdendir. Temizlik ve konforlu güzel bir tatil için en iyi koşulların sunulması nedeniyle plaj uluslararası “Mavi Bayrak” ödülüne laik görülmektedir. İstatistiki verilere göre yaz aylarında ortalama gündüz sıcaklıkları 27 derece, suyun sıcaklığı ise 24 derecedir. Mayıs ayının başından Eylül ayının sonuna kadar burası bir yaz cennetidir – temiz sağlıklı hava, ılımlı iklim, dümdüz kum döşeli deniz dibi, tehlikeli ve yırtıcı deniz hayvanlarının bulunmaması, çok sayıda parklar, bahçeler ve yeşil alanlar.

Tatil merkezinde çok sayıda otel, villalar ve konut siteleri inşa edilmiştir. Burada su parkı, çok sayıda spor sahaları, mini golf, bowling, binicilik tesisleri, ticari ve eğlence mekânları bulunmaktadır. 500’den fazla restoran, meyhane ve eğlence yerleri konuklarına mükemmel mutfak sunmaktadır.

Tatil merkezinin adı iklim özelliklerinden yola çıkılarak verilmiştir. Avrupa’da, yüzünü doğuya çevirmiş kumsallı plajların sayısı fazla değildir. Bunlardan birisi işte Slanchev Bryag’ın plajıdır. Burasının yaz tatili için seçilmesinde başlıca etkenlerden birisi işte bu doğa özelliğidir. Mayıs ayından Ekim ayına kadar güneşin toplam 1700 saat yüzünü göstermesi ve deniz suyu yaşam tonusunuz için bu yeri mükemmel hale getirmektedir. Özellikleri itibarıyla tatil merkezindeki iklim ünlü Akdeniz merkezlerindeki iklime çok benzemekte, deniz üzerinden hissedilen hafif esinti ise gündüzleri hoş, geceleri serin kılmaktadır.